Pompy bialogon

O tym, do czego zapewnia pompa tłokowa nie trzeba że nikomu przypominać, jednak - dla pewności: pneumatyczne pompy tłokowe to narzędzia wykorzystywane do przetłaczania produktów prostych i półpłynnych. Cechują się specyficzną konstrukcją dzięki czemu nawet najdelikatniejsze produkty nie ulegają zniszczeniu.

Zasada działania pomp tłokowych opiera się na wykonywaniu pompy tłokowej wyporowej. W pierwszym etapu pracy środek smarny jest zasysany przez zawór wlotowy za pomocą tłoku kierującego się w walcu a wtedy jest on dozowany poprzez zawór wylotowy. Kolejnym krokiem jest odcięcie ciśnienia napędzającego tłok w taki metoda, aby pompa była okazja zassać kolejną porcję środka smarnego.

Można nazwać inne typy napędów podawanych w pompach tłokowych, gdy na dowód napęd hydrauliczny, pneumatyczny czy elektryczny. Dzięki temu praktycznych jest mnóstwo nowych zastosowań tych pomp, w innych branżach przemysłu.

Gdy szybko wspomniano, za pomocą pompy tłokowej można przetransportować różne ciecze. Korzystając z pomp tłokowych, ważna z powodzeniem dokonać transferu ściernych, żrących płynów (np. kwasy winowe), jak też gorących cieczy o temperaturze 100 stopni Celsjusza. Ponadto dodają się one do transportowania lepkich płynów, gęstych, zamulonych cieczy, i nawet pulpy owocowej. To wpływa, iż istnieje obecne rodzaj pomp najczęściej branych w technologii.

Wśród licznych zalet, które uważają tego typu pompy należy z pewnością wymienić efektywniejsze wykorzystanie energii przez wielką możliwość zmian obciążeń. Do tego atutem takiego zwolnienia będzie mocna wydajność oraz fakt, iż pompa nie wymaga zalewania. Również różnorodność cieszy, jaka może być tłoczona przy zastosowaniu tej pompy nie jest bez znaczenia.

Choć nie stanowi toż rozwiązanie pozbawione wad. Kluczowymi minusami pomp tłokowych jest dosyć niska wydajność wymieszana z sporymi kosztami eksploatacyjnymi. Wbrew toż sporo biznesmenów przyjmuje się na obecny tym pomp ze powodu na fakt, że ich zalety panują nad wadami.